Zátěžová dlažba – design patří i do veřejných prostor

Obchodní domy, butiky, kanceláře, restaurace, hotely. Všechny tyto prostory dbají na perfektní design a funkčnost. V oblasti podlahových krytin je pro ně proto vhodná tzv. zátěžová dlažba. Jde o velmi odolné keramické dlažby, které jsou vyrobeny speciálně pro využití ve vysoce zátěžových a frekventovaných prostorách, ať už se jedná o interiéry či exteriéry.

Zátěžová dlažba snese vyšší zatížení (například v autosalonech), díky své mrazuvzdornosti je vhodná k využití v interiéru i exteriéru, je odolná vůči chemikáliím a otěru a vykazuje největší tvrdost.

V nabídce Los Kachlos HOME naleznete hned několik sérií zátěžových dlažeb, například Town, Neo, State, City, Avenue a další. Spojuje je hned několik vlastností. Mají vyšší tloušťku, která dělá materiál velmi odolným, jsou kalibrované, díky čemuž je možná pokládka bez spár a díky sražené hraně – mikrofazetě, není dlažba náchylná na poškození hrany při manipulaci a pokládce.

Nespornou výhodou je i snadné čištění. Dlažby jsou totiž vypalovány v pecích při teplotě dosahující 1240 °C po dobu nadstandardních 60 minut. Delším časem se eliminuje spojování pórů, což se velmi pozitivně projeví při úklidu. Dlažby jsou 10,5 mm vysoké a jsou k dispozici ve formátech 30x30, 30x60, 60x60 a speciálních rozměrech 40x80 a 80x80 cm. Kromě lesklé broušené verze si může zákazník vybrat i matnou neglazovanou variantu.