Jak poznáme skutečně mrazuvzdornou dlažbu?

Řada dlažeb se chlubí tím, že je mrazuvzdorná. Podle čeho se ale pozná, že tomu tak skutečně je, a že nám venkovní keramická dlažba nepopraská hned po první zimě?

Zatímco rozměry a další parametry keramické dlažby lze posoudit pouhým okem nebo přeměřením, nasákavost a mrazuvzdornost takto zkontrolovat nelze. Pro venkovní obklady je naprosto nezbytné používat pouze mrazuvzdorné keramické obkladové prvky, které odolávají dlouhodobému působení mrazu a povětrnostním podmínkám. Mrazuvzdornost je podmíněna nízkou nasákavostí obkladů a dlažby. Ta se určuje podle přírůstku jeho hmotnosti v % po nasycení vodou. Keramické dlažby pro venkovní užití musí být prakticky vody nenasákavé. Norma mrazuvzdornosti je sice do 3%, avšak po několika zimních obdobích již můžete vidět vady způsobené mrazem. Vybírejte tedy jen materiály s hodnotou nižší než 0,5 %, které jsou naprosto odolné vůči vlivům mrazu.

Skutečně mrazuvzdorná dlažba, která je navíc i protiskluzná a otěruvzdorná, lze použít kdekoliv v exteriéru − při vstupu do domu, na terase, verandě či balkónu, na zpevněných plochách na zahradě nebo dokonce jako fasádní obklad.

Všechny venkovní dlažby z naší nabídky prošly náročným testováním a certifikacemi, a jsou zaručeně mrazuvzdorné. Když jsou položené profesionálně a s použitím kvalitní stavební chemie, nemůže se stát, že by se začaly drolit či praskat. Inspirujte se v naší nabídce venkovních dlažeb a v případě zájmu nás kontaktujte.