Keramická venkovní dlažba na terasu je tou správnou volbou

Hledáte vhodný povrch na terasu či verandu? Pak volte venkovní keramickou dlažbu. Její velkou výhodou je totiž to, že má obvykle i svou interiérovou verzi, a tak můžete snadno vizuálně propojit interiér domu s jeho exteriérem. Zároveň lze vybírat z nepřeberného množství formátů, barev i stylů.

Venkovní keramická dlažba v sobě spojuje řadu dalších výhod, k nimž patří odolnost, snadná údržba, možnost volit a kombinovat nejrůznější povrchové úpravy a formáty, či využívat širokou škálu formátů a prvků, jako jsou schodovky, sokly, parapety či originální dekory.

Při výběru venkovní dlažby je třeba zohlednit několik klíčových funkčních parametrů. Má-li venkovní dlažba dobře a dlouho plnit svůj účel, musíme vybrat kvalitní dlažbu, která by měla být především mrazuvzdorná a protiskluzová.

Venkovní keramická dlažba již nemusí být jen lepená. Může se pokládat i na terče, což především na balkónech či střešních terasách přináší celou řadu výhod. Patří k nim snadná, rychlá a levná montáž, možnost eliminovat případné nerovnosti podkladu či vytvořit bezbariérový přístup.