U obkladů je hitem velký formát a retro

V italské Bologni skončil nedávno veletrh Cersaie, na kterém se vystavují novinky z oblasti obkladů, dlažeb a všeho, co souvisí s koupelnami. Na tomto veletrhu jsme nemohli chybět. Co nás nejvíce zaujalo?

Jako z anglického venkova...
Dalo by se říct, že trendem letošní sezóny budou jednoznačně obklady pro interiér i exteriér, které imitují dekorační cihličky, které známe například z anglického venkova i města. V exteriéru se navíc ke slovu dostanou keramické dlažby určené k pokládce do trávníku, štěrkového lože nebo na terče. V interiéru bude zase možné sledovat boom plastických obkladů - ať už imitují štuk anebo jiné vzory, například i exotické origami.

Obklad, který ohnete
Veletrh přinesl mimo jiné novinku v podobě extra tenké přírodní břidlice, která má pozoruhodné vlastnosti. Její pláty jsou totiž tak tenké, že je lze i ohnout. Díky tomu lze tento obklad opravdu snadno instalovat, ať už do interiéru či exteriéru. Jde o velkoformátové obklady, které mohou dosahovat rozměrů až 2,4x1,4 m.
Snadná instalace ultratenke břidlice je znázorněna na krátkém instruktážním videu zde:

Pro nejvyšší stupeň hygieny
I v oblasti obkladů je možné objevovat nové technologie. V poslední době se prosazují například dlažby opatřené tzv. biostop technologií, která zničí 99,9% virů a zaručí nejvyšší stupeň hygieny. Díky novým technologiím lze vyrábět také obklady, které mají impozantní rozměry až 3x1 m, které jsou velmi tenké a přesto se nezlomí. Nyní se navíc vyrábějí i v zesílené tloušťce 5,6 mm a jsou určené k pokládce na podlahu.

U nás je hitem velký rozměr a návrat do historie
Čeští zákazníci bezpochyby všechny novinky ocení, především pak ty, které jsou ze světa velkých formátů, zvlášť pokud napodobují přírodní materiály, jako je dřevo či kámen. Dále se novým sortimentem uděláme radost těm, kteří se rádi vrací do minulosti. Retro styl, především inspirovaný secesními vzory, zažívá svůj boom již relativně dlouho; retro obklady a dlažby byly dosud spíš výsadou interiérů, nyní však výrobci dodávají i exteriérové varianty. Výrazně dekorované retro modely nyní výrobci doplňují i imitacemi starých dřevěných podlah, na nichž je velmi výrazná patina. Ke slovu se tak čím dál více dostávají styly vintage a shabby chic.